Dlaczego fajnie być Japonką?

Zastanawiałeś się kiedyś jak wygląda codzienne życie Japonek? W sumie co za głupie pytanie. Niemal każdy Polak, codziennie, nad poranną jajecznicą duma o globalnym ociepleniu i losem Japonek.

O globalnym ociepleniu nie jestem w stanie wiele powiedzieć, ale wiem za to, że Japonki… ech Japonki… to dopiero mają życie… Tyle sprytnych rozwiązań oszczędzających ich czas i siły każdego dnia… Na próżno szukać ich w innych krajach.

1. Przycisk umożliwiający wlewanie wody do wanny prosto z kuchni! Szykując kolację dla styranego pracą męża, kobieta może w tym samym czasie przygotowywać mu kąpiel! Czyż nie jest to wspaniałe rozwiązanie!?

2. Foteliki na rower mocowane z przodu i z tyłu. Idealny balans umożliwia jednoczesne wożenie dziecka z przodu, z tyłu, a dodatkowo, nawet w nosidle na klatce piersiowej. Tym samym, kobieta nie musi chodzić z trójką dzieci, a może sobie jeździć z nimi na rowerze. Oczywiście, relaksując się przy tym. Pomyślano o wszystkim: można też spokojnje zamontować koszyk na zakupy.

3. Kobiety rzadko piastują wysokie stanowiska. Dzięki temu, nie zastanawiają się jak będzie wyglądać ich kariera. Wiadomo bowiem, że będzie marna. No i jedna troska z głowy mniej!

4. Letnie ubrania w japońskich sieciówkach to głównie spódnice albo spódnico-spodnie za kolana oraz luźne koszulki. Nie trzeba zatem zastanawiać się czy letnia sukienka nie jest zbyt wyzywająca, a krótka spódnica, spodenki czy koszulka na ramiączka nie odkrywa zbyt wiele.

5. W Japonii funkcjonuje wiele klubów hostess, do których styrani mężowie chadzają wyżalic się młodym, wystrojonym dziewczynom przy szklaneczce dobrego alkoholu. Dzięki temu, zmęczona po całym dniu z dziećmi żona, nie musi wysłuchiwać narzekań na pracę męża. Wspaniałomyślnie zrobiła to za nią, zajmująca się tym zawodowo, inna kobieta. Jak widać, tylko w Polsce kobieta kobiecie wilkiem.

A zatem wszyscy uczmy się od Japończyków traktowania kobiet. Wówczas nasze społeczeństwo będzie tak samo szczęśliwe i idealnie funkcjonujące.

6 Replies to “Dlaczego fajnie być Japonką?”

 1. Witam mam pytanie, jeśli zgodziła się pani na mieszkanie w Japonii to dlaczego neguje pani ich sposób życia i ich zachowania? Tak wynika z postów. Pozdrawiam

  1. Ale ja wcale nie neguję. Poczyniam jedynie obserwacje. A że Japonia jest bardzo odmienna kulturowo, to tych obserwacji jest sporo i nie zawsze są pozytywne. Poza tym, tylko dystans może nas uratowac 🙂

 2. W ogóle nie przeczytałam tych opisow jako negacji. Dodatkowo bardzo lubię gdy ktoś pokazuje nam nasze wady (gdy pisze o Europejczykach/Polakach) nasze przyzwyczajenia (które nie musza być tylko dobre) czy przyzwyczajenie godzace w prawa człowieka. Wtedy dopiero można próbować coś zmienić, zaczynając od siebie, bo dopiero ktoś obcy może dostrzegać to w czym kisimy się od lat dając nowy powiew.

  Ponadto fajnie gdy ktoś opisuje swoje obserwacje i uczucia a nie podąża wyznaczonym torem konwenansow.

 3. Cześć.
  Czytam z otwartą jamą ustną każdy wpis i nie mogę powstrzymać się od pytania jak bardzo to co widzisz jest prawdziwe? Chodzi mi o odbiór tego co chcą nam pokazać inni a co tak naprawdę dzieje się w ich życiu? Przecież musi być grupa Japończyków, która buntuje się przeciwko tym wszystkim sztywnym konwensom i milionom przepisów i reguł. W ten niezgrabny sposób chcę się spytać czy w kraju kwitnącej wiśni są jacyś buntownicy, punkowcy, anarchisci, wywrotowcy? Czy może mój polski umysł nie jest w stanie pojąć zasad panujących w tym fascynującym przecież kraju?
  P. S. Uwielbiam jak przeklinasz w tekstach
  Takie ozdobniki są czasmi niezbędne. Dajmy na to test o kasjerze i plastikowym woreczku😆

  1. Cześć. Wybacz chwilową ciszę, ale byliśmy w głuszy z kiepskim Internetem 😏 Jasne, że są buntownicy. Jak w każdym społeczeństwie. Ale też nie jest ich chyba zbyt dużo. Japończycy nie kwestionują zasad. Oni się do nich stosują. Tak są uczeni od dziecka. Dla nas to jest dziwne, ale dla nich zupełnie normalne. Nikt nie chce boczkiem boczkiem ich ominąć. Nasze polskie serca krwawią – tyle niewykorzystanych możliwości 😉
   P.S. ❤️❤️❤️

Dodaj komentarz